AGIFA

szkoła baristów

Szkoła baristów powstała w celu szerzenia wiedzy na temat kawy wśród zainteresowanych podjęciem pracy w branży z nią związanej. Tutaj przygotowujemy adeptów jak i zawodowych baristów z każdym doświadczeniem, aby wchodzili na kolejne poziomy wiedzy zawodowej. Pracujemy zarówno indywidualnie jak i z grupami.

 

Barista – kurs podstawowy

Wprowadzimy Cię w świat kawy. Opowiemy Ci o biologii i historii kawy, uprawie i zbiorach, informacje dotyczące przechowywania i palenia kawy. Przedstawimy techniki parzenia, omówimy mity, gusła i zabobony, które postaramy się obalić. Następnie przejdziemy do zajęć praktycznych żebyś mógł wszystkiego popróbować.

 

Barista kurs zaawansowany – ekspres kolbowy

Przypomnimy Ci o podstawowych informacjach dotyczących ziaren kawy. Później nasi technicy przedstawią Ci rodzaje ekspresów kolbowych i młynków, metodologię ich pracy, a także możliwości ich regulacji w celu osiągnięcia idealnego espresso. Później przejdziemy do zajęć praktycznych i uczymy się do skutku.

 

Barista kurs zaawansowany – alternatywy

Przedstawimy Ci urządzenia które podbijając aktualnie nasz kraj, w tym m.in. aeropress, syphon, drip, Chemex, kawiarkę włoska, french press, cold brew. Następnie przejdziemy do ćwiczeń praktycznych pokazujących, jak to wszystko opanować.

 

Barista – latte art

Szybko wprowadzimy Cię w świat kawy oraz przekażemy informacje na temat konstrukcji i dekonstrukcji espresso jako bazy do kaw mlecznych, rodzajów mleka, doboru sprzętu, technik teksturowania mleka, sztuki tworzenia wzorów (free pouring i malowanie przy użyciu narzędzi). Następnie rozpoczniemy ćwiczenia praktyczne i działamy do skutku.

 

Barista – kurs dedykowany

Wybierasz to co potrzebujesz opanować i na tym skupiamy cały kurs. Teoria i przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. Wszystko ustalamy indywidualnie.

 

Zainteresowany? Świetnie!

Po szczegółowe informacje dotyczące każdego z kursów (dostępne terminy, długość trwania kursu, ceny itd.) przejdź do zakładki terminarz.

 

Do zobaczenia na kawie w Szkole!