AGIFA

szkoła baristów

Szkoła baristów powstała w celu szerzenia wiedzy na temat kawy wśród zainteresowanych podjęciem pracy w branży z nią związanej. W związku z tym, przygotowujemy adeptów jak i zawodowych baristów z każdym doświadczeniem, aby wchodzili na kolejne poziomy wiedzy zawodowej. Co więcej, pracujemy zarówno indywidualnie jak i z grupami.

Barista kurs przyspieszony

Ominiemy znaczną część teorii, którą nadrobimy przy następnym razie. Po pierwsze, skupiamy się na praktyce. Konstrukcja espresso, teksturowanie mleka, latte art, czyszczenie ekspresu. To wszystko opanujemy.

Koszt: 600 zł brutto za 6 godzin kursu

 

Szkoła baristów – Barista kurs podstawowy

Wprowadzimy Cię w świat kawy. Opowiemy o biologii i historii kawy, uprawie, zbiorach i metodach obróbki. Przekażemy informacje dotyczące prawidłowego przechowywania i palenia kawy. Przedstawimy i przećwiczymy techniki przygotowywania różnych rodzajów kaw. Omówimy mity, gusła i zabobony, które wspólnie raz na zawsze obalimy. Nauczymy Cię teksturowania mleka i wprowadzimy w świat latte art.

Koszt: 1040 zł brutto za 12 godzin kursu. 2 dni po 6 godzin z przerwą na lunch po pierwszych 3 godzinach kursu.

 

Szkoła baristów – Barista kurs zaawansowany – ekspres kolbowy

Szybko przypomnimy Ci podstawowe informacje dotyczące kawy, żeby wszystko ładnie się poukładało. A potem: ratio, uzysk, dekonstrukcja i konstrukcja espresso. Następnie ristretto, regulacja młynka, parametry wody, konstruowanie przepisu na kawę, wagi, termometry i mnóstwo tipów i trików. Wszystko po to, by pracowało się jeszcze fajniej i przede wszystkim zgodnie z wytycznymi trzeciej fali kawowej – third wave coffee. Co więcej, pobawimy się topowymi ziarnami z klasy specialty coffee, a jak starczy czasu to może zrobimy sobie coś z alternatywy?

Koszt: 1040 zł brutto za 12 godzin kursu (2 dni po 6 godzin) z przerwą na lunch po pierwszych 3 godzinach kursu.

 

Szkoła baristów – Barista kurs zaawansowany – alternatywy

Przedstawimy Ci urządzenia które podbijają aktualnie nasz kraj i są nieodłącznym elementem w wachlarzu umiejętności każdego szanującego się baristy. W tym m.in. aeropress, syphon,drip, chemex, kawiarkę, french press, czy cold brew (mamy kilka nowych zabawek).

Czeka na Ciebie mnóstwo wypitych kaw i zabawa niuansami, które są nieodłącznym elementem zabawy w alternatywę. Poznasz techniki prawidłowego wykonania, zależności i ciekawostki, które pozwolą Ci swobodnie i spokojnie pracować.

Koszt: 800 zł brutto za 8 godzin kursu (2 dni po 4 godziny) z przerwą na lunch po pierwszych 2 godzinach kursu.

 

Barista latte art

Szybko wprowadzimy Cię w świat kawy oraz przekażemy informacje na temat konstrukcji i dekonstrukcji espresso jako bazy do kaw mlecznych, rodzajów mleka i alternatyw mlecznych. Omówimy dobór sprzętu i techniki teksturowania mleka w kilku wariantach. Pokażemy free pouring i zdobienie przy użyciu narzędzi oraz techniki mieszane, a także rainbow latte art.

Kosz: 1040 zł brutto za 12 godzin kursu (2 dni po 6 godzin) z przerwą na lunch po pierwszych 3 godzinach kursu.

 

Barista kurs dedykowany

Wybierasz to co potrzebujesz opanować i na tym skupiamy cały kurs szyjąc go dla Ciebie na miarę.

Teoria i praktyka. Wszystko ustalamy indywidualnie.

Koszt tego szkolenia ustalamy indywidualne.

Cena: 96 zł brutto za godzinę.

 

Zainteresowany? Świetnie!

Po szczegółowe informacje dotyczące każdego z kursów (dostępne terminy, długość trwania kursu, ceny itd.) przejdź do zakładki terminarz lub lub skontaktuj się z nami. 

Sprawdź również nasz sklep internetowy. Czasem trafiają się tam promocje!

Do zobaczenia na kawie w Szkole!